لوگوی مطب دکتر جعفری

راهکار داشتن دندان های سفید و سالم

یکی از مهم ترین دلایل لبخند نزدن نداشتن دندان هایی درخشان و سفید است. برخی افراد به دلیل نداشتن دندان هایی سفید و درخشان در عکس ها دندان هایشان را مخفی می کنند و همیشه به دنبال راه حلی برای برطرف کردن این مشکل هستند. این روزها داشتن دندان هایی سفید و زیبا اهمیت زیادی دارد بنابراین باید بدانید چگونه دندان سفید داشته باشیم و در این باره اطلاعات خود را افزایش دهید. زیرا در ارتباط اول با افراد هنگامی که با آن ها صحبت می کنید اولین فاکتور در زیبایی ظاهر ددان ها به حساب می آیند اگر دندان های زرد و لکه دار داشته باشید اعتماد به نفس کافی برای صحبت کردن نخواهید داشت.

چگونه دندان سفید داشته باشیم

همان طور که می دانید یکی از مهم ترین فاکتور ها برای داشتن دندان هایی سفید و درخشان رعایت بهداشت دهانی می باشد. استفاده از نخ دندان و مسواک کشیدن از مواردی است که باید به طور مداوم و روزانه انجام شود تا از زرد شدن دندان ها جلوگیری نمایید. البته لازم است بدانید مصرف سیگار و برخی نوشیدنی ها می تواند در زرد شدن دندان هایتان تاثیر گذار باشد. شاید برایتان جالب باشد که علت زرد شدن دندان هایتان را بدانید!

مینای دندان یک بافت سفت و سخت می باشد که بر روی دندان ها و عاج قرار دارد عاج دندان به رنگ قهوه ای کم رنگ می باشد گاهی اوقات ممکن است نازک شدن مینای دندان سبب نمایان شدن عاج دندان شود به همین دلیل از زرد شدن دندان هایتان ناراضی باشید این اتفاق در بزرگسالان شایع می باشد. زیرا با بالا رفتن سن این اتفاق تا حدودی طبیعی می باشد. به مرور زمان و با مصرف مواد غذایی مختلف دندان ها تغییر رنگ می دهند و دیگر مانند گذشته سفید و برق نخواهند بود.

اگر می خواهید دندان هایی سفید داشته باشید لازم است بعد از هر بار خوردن و نوشیدن از مسواک استفاده نمایید همان طور که می دانید این کار ساده نیست و ممکن است زمان هایی وجود داشته باشد که از مسواک زدن غافل شوید! کسانی که عادت به مصرف نوشابه دارند بیشتر از سایرین در معرض زرد شدن دندان ها و پوسیدگی آن ها هستند بنابراین توصیه می شود برای نوشیدن نوشابه از نی استفاده کنید و بعد از هر بار نوشیدن آب میل کنید.

راهکارهای طبیعی مراقبت از دندان ها

اگر می خواهید دندان هایی سفید داشته باشید می توانید از درمان ها و روش های سنتی اما کاربردی هم استفاده نمایید. همان طور که می دانید جوش شیرین ماهده ای زبر است و می تواند قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد بنابراین بعد از مسواک زدن می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. یکی دیگر از روش های خانگی در سفید کردن دندان ها چرخاندن روغن نارگیل در دهان است آیا این روش واقعا تاثیر گذار است ؟ باید بگوییم بله استفاده از روغن نارگیل می تواند مفید باشد بیشتر افرادی که از این روش برای سفید کردن دندان ها استفاده کرده اند زضایت داشته اند.

حتما سوال شما این است که چگونه از روغن نارگیل برای سفید کردن دندان استفاده کنید شما می توانید یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهان خود به مدت ۵ الی ۲۰ دقیقه بچرخانید و یا می توانید یک دستمال را به روغن نارگیل آغشته نمایید و به دندان هایتان بمالید. استفاده از روغن نارگیل و قرقر کردن آن یک راهکار طبیعی است و هیچ گونه عارضه ای ندارد بنابراین می توانید با خیال راحت از این روش استفاده نمایید.

شاید برایتان جالب باشد اما پوست پرتقال حاوی اسیدهای مفید است و برای سفید کردن دندان می توانید از آن استفاده کنید اما لازم است بگوییم استفاده بیش از حد آن نیز می تواند به مینای دندان آسیب برساند بنابراین بعد از استفاده حتما دندان هایتان را آبکشی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

× هر سوالی داری بپرس